BASKETBOL KURSU ANKARA | BASKETBOL
Basketbol Kursu Ankara, Basket Kursu, Basket Kursu Çankaya, Atakule, Çankaya, Spor, Akademi, Basketbol, Futbol, Voleybol Basketbol Kursu Ankara, Basket Kursu, Basket Kursu Çankaya, Atakule, Çankaya, Spor, Akademi, Basketbol, Futbol, Voleybol

BASKETBOL KURSU ANKARA TAKIM RUHUNU AŞILAYAN SPOR; BASKETBOL

ÇANKAYA BASKETBOL

Serüvenimiz 2005 yılında Çankaya Spor Kulübü adı altında başlayıp, 2009 yılından itibaren Atakule Basketbol Akademisi olarak devam etmektedir. 6 – 17 yaş aralığında öğrencilerimize basketbol, voleybol, jimnastik ve futbol branşlarında hizmet vermekteyiz.

Çankaya’da Basketbol Spor eğitimi ile Çocuklara, dostluğu, iyi iletişim kurmayı, takım ruhuyla çalışmayı, paylaşmayı, spor yapmanın disiplinini aşılayarak, hayatlarının her alanında kullanabilecekleri bir yaşam tarzı kazandırmayı amaçlamaktayız.

Antrenman faaliyetlerimizin dışında öğrencilerimizin ders çalışmaları ve kitap okumaları için zaman ve mekan yaratmaya çalışarak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya ve hedeflerini gerçekleştirmeleri yönünde teşvik etmekteyiz.

Çankaya Atakule Spor Akademisi olarak; küçük yaşlarda disiplinli hareket etmeyi, takım içinde var olmayı tecrübe eden çocukları, ilerde seçecekleri mesleklerde de bir adım önde olma düşüncesiyle yetiştirmekteyiz.

BASKETBOL KURSUMUZ
Çankaya / Ankara

Çankaya, Basketbol Sporu için hazır!

Kulüp takımlarımızın düzenli olarak yurt dışına turnuvalara katılmaları, çocuklarımızın hem eğitimsel hem de kültürel olarak gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Özel turnuvalarda ve resmi altyapı liglerinde lisanslı oyuncu olarak oynamalarına imkan sağlayarak, 15 kişilik antrenör kadromuzla, çocuklarımızı kendine güvenen, takım ruhuyla hareket edebilen, paylaşmanın gücünü anlayan ve spor disiplini kazanmış bireyler haline gelmeleri için çalışmaktayız.

Çocukluk döneminde spor faaliyetlerine katılımın çocuklar üzerinde birçok olumlu etkisi vardır. Sporla uğraşmak çocuklara etkili bir yaşam tarzı kazandırır, çocukların vücut sağlığını olumlu yönde etkiler.

BASKETBOL, FİZİKSEL GELİŞİMİ GÜÇLENDİRDİĞİ GİBİ RUHSAL OLARAK DA RAHATLAMAYI SAĞLAYAN ÖNEMLİ BİR ARAÇTIR.

Basketbol sporu kemiklerin güçlenmesi ve kemik yoğunluğunu artırdığı gibi, fiziksel yeteneklerin de gelişmesini sağlar. Oyun akışında süre gelen koşu, zıplama gibi hareketler çocukların daha hızlı, daha çevik ve daha esnek olmalarını sağlar.

Basketbol, çocukların zekâ gelişimini olumlu ölçüde etkiler. Anlık karar verme, çevresinde gelişen olayları algılama kapasitesi gibi özelliklerinin artmasına yardımcı olur. Spor disiplini kazanan çocuklar entelektüel, kişisel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlarken aynı zamanda stres ile başa çıkabilme, yüksek düzeyde konsantrasyon geliştirebilme becerileri kazanırlar.

BASKETBOL OYNAYAN ÇOCUKLAR, KENDİ VÜCUT BENLİKLERİNİ ANLAMA VE DEĞERLENDİRME KONUSUNDA DAHA BAŞARILIDIRLAR.

Basketbol bir takım oyunudur, takımın herhangi bir üyesi görevini ihmal ederse takımın başarısı düşer. Çocuklar bu yüzden takım ruhuna uygun çalışmayı, birbirine göre hareket etmeyi öğrenirler. Bu da çocukların takım çalışması geliştirmelerini ve sosyal bir işlev kazanmalarını sağlar. Özgüveninin pekiştirmesi, kendini iyi hissettirmesi, takım içinde rahat olması bağımsızlık duygusunu artırır. Basketbol sporu ile uğraşan çocuklar küçük bir toplumda yaşamışçasına toplumla burada tanışırlar. Bu da onların toplumla uyum sağlamış ve bütünleşmiş kişilikler olmalarını sağlar.

Çocuklar, basketbol gibi sporlarla uğraştıkları zaman kötü alışkanlıklar edinmekten uzak dururlar. Çünkü zamanlarını keyif alarak geçirdikleri bir uğraşları vardır. Takım arkadaşlarına hoşgörülü olma, ekip çalışmasında etkin olma, iyi iletişim kurma, kendi benliğini tanıma, her koşulda başarılı olma gibi bir çok olumlu ve onları etkin kılacak kişilik özellikleri ortaya çıkar.
BASKETBOL KURSU ANKARA
BASKETBOL KURSU ANKARA
BASKETBOL KURSU ANKARA
BASKETBOL KURSU ANKARA
BASKETBOL KURSU ANKARA
Çankaya'nın Tek Onaylı Basketbol Okulu!

Spor Okulumuz Basketbol federasyonu tarafından standartlara uygunluğu konusunda denetlenmiş ve onaylanmıştır.