BASKETBOL KURSU ANKARA | BASKETBOL SPORU ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNİ NASIL ETKİLER? NELER KAZANDIRIR?
Basketbol Kursu Ankara, Basket Kursu, Basket Kursu Çankaya, Atakule, Çankaya, Spor, Akademi, Basketbol, Futbol, Voleybol Basketbol Kursu Ankara, Basket Kursu, Basket Kursu Çankaya, Atakule, Çankaya, Spor, Akademi, Basketbol, Futbol, Voleybol

Baksetbol Kursu Ankara, Basket, Basket Kursları, Basketbol Çankaya BASKETBOL SPORU ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNİ NASIL ETKİLER? NELER KAZANDIRIR?

Çocukluk döneminde spor faaliyetlerine katılımın çocuklar üzerinde birçok olumlu etkisi vardır. Sporla uğraşmak çocuklara etkili bir yaşam tarzı kazandırır, çocukların vücut sağlığını olumlu yönde etkiler.

Basketbol, fiziksel gelişimi güçlendirdiği gibi ruhsal olarak da rahatlamayı sağlayan önemli bir araçtır.

Basketbol sporu kemiklerin güçlenmesi ve kemik yoğunluğunu artırdığı gibi, fiziksel yeteneklerin de gelişmesini sağlar. Oyun akışında süre gelen koşu, zıplama gibi hareketler çocukların daha hızlı, daha çevik ve daha esnek olmalarını sağlar. Basketbol oynayan çocuklar, kendi vücut benliklerini anlama ve değerlendirme konusunda daha başarılıdırlar.

Basketbol, çocukların zekâ gelişimini olumlu ölçüde etkiler. Anlık karar verme, çevresinde gelişen olayları algılama kapasitesi gibi özelliklerinin artmasına yardımcı olur. Spor disiplini kazanan çocuklar entelektüel, kişisel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlarken aynı zamanda stres ile başa çıkabilme, yüksek düzeyde konsantrasyon geliştirebilme becerileri kazanırlar.

Basketbol bir takım oyunudur, takımın herhangi bir üyesi görevini ihmal ederse takımın başarısı düşer. Çocuklar bu yüzden takım ruhuna uygun çalışmayı, birbirine göre hareket etmeyi öğrenirler. Bu da çocukların takım çalışması geliştirmelerini ve sosyal bir işlev kazanmalarını sağlar. Özgüveninin pekiştirmesi, kendini iyi hissettirmesi, takım içinde rahat olması bağımsızlık duygusunu artırır. Basketbol sporu ile uğraşan çocuklar küçük bir toplumda yaşamışçasına toplumla burada tanışırlar. Bu da onların toplumla uyum sağlamış ve bütünleşmiş kişilikler olmalarını sağlar.

Çocuklar, basketbol gibi sporlarla uğraştıkları zaman kötü alışkanlıklar edinmekten uzak dururlar. Çünkü zamanlarını keyif alarak geçirdikleri bir uğraşları vardır. Takım arkadaşlarına hoşgörülü olma, ekip çalışmasında etkin olma, iyi iletişim kurma, kendi benliğini tanıma, her koşulda başarılı olma gibi bir çok olumlu ve onları etkin kılacak kişilik özellikleri ortaya çıkar.

Baksetbol Kursu Ankara, Basket, Basket Kursları, Basketbol ÇankayaBaksetbol Kursu Ankara, Basket, Basket Kursları, Basketbol Çankaya


Baksetbol Kursu Ankara, Basket, Basket Kursları, Basketbol Çankaya
Çankaya'nın Tek Onaylı Basketbol Okulu!

Spor Okulumuz Basketbol federasyonu tarafından standartlara uygunluğu konusunda denetlenmiş ve onaylanmıştır.