ATAKULE SPOR AKADEMİSİ | VOLEYBOL
Basketbol Kursu Ankara, Basket Kursu, Basket Kursu Çankaya, Atakule, Çankaya, Spor, Akademi, Basketbol, Futbol, Voleybol Basketbol Kursu Ankara, Basket Kursu, Basket Kursu Çankaya, Atakule, Çankaya, Spor, Akademi, Basketbol, Futbol, Voleybol

Baksetbol Kursu Ankara, Basket, Basket Kursları, Basketbol Çankaya VOLEYBOL

ÇANKAYA'NIN TEK FEDERASYON ONAYLI VOLEYBOL OKULU!

ÇANKAYA VOLEYBOL

Serüvenimiz 2005 yılında Çankaya Spor Kulübü adı altında başlayıp, 2009 yılından itibaren Atakule Basketbol Akademisi olarak devam etmektedir. 6 – 17 yaş aralığında öğrencilerimize basketbol, voleybol, jimnastik ve futbol branşlarında hizmet vermekteyiz.

Çankaya Atakule Spor Akademisi olarak voleybol kursu ile çocuklara takım oyuncusu olmayı, dengeli ve düzenli beslenmeyi, hedef koymayı, hayatlarını planlamayı aşılayarak her alanda zamanı verimli kullanmayı öğretmeyi hedefliyoruz.

Çankaya voleybol okulu öğrencileri, kendi iradesi ve rakibine karşı sağladığı psikolojik güç ile şiddet kullanmadan, başarı kazanmayı hedefler. Takımlar arasında file olması, rakibe yönelik şiddet eylemi ve düşüncesini uzaklaştırarak spor yapmanın disiplinini aşılar.

Voleybol kursumuz ile çocukların uzun ve kısa vadede hedef belirleyip, hedeflerine ulaşmak konusunda yöntem geliştirmeyi aynı zamanda bir takımın parçası olduğu bilinciyle grupla birlikte çalışma becerisi kazanmasını amaçlıyoruz.

Bir takım sporu olan voleybol; çocukların bireysel sorumluluklarının yanı sıra takım olmanın verdiği birliktelikle liderin önemini, lidere uyum sağlamanın takım adına getireceği avantajları öğretir ve okulumuzdaki voleybol kursu sayesinde sorumluluk duygusu erken yaşta gelişir.

VOLEYBOL OYNAYAN ÇOCUKLAR, KENDİ VÜCUT BENLİKLERİNİ ANLAMA VE DEĞERLENDİRME KONUSUNDA DAHA BAŞARILIDIRLAR.

Voleybol oynamak için uzun kas diye tabir edilen esnek vücut yapısına ihtiyaç duyulduğu için voleybol oynayan çocukların vücut şekli bu esnek form doğrultusunda gelişir. Bu sağlıklı fiziksel yapının yanı sıra çocuklar, sosyal olarak da dostluk, paylaşım, yardımlaşma gibi becerileri de voleybol okulumuzda kazanırlar.

ÇANKAYA VOLEYBOL OKULU ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYOR…

Çankaya voleybol okulu olarak öğrencilerimizin düzenli olarak yurt dışına turnuvalara katılmaları, çocuklarımızın hem eğitimsel hem de kültürel olarak gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Arkadaşlık ilişkilerini güçlendirerek iletişim becerilerinin artmasına katkıda bulunmaktadır.

Voleybol okulumuzda çocukların kendilerini ifade etme becerileri de gelişir. Belirli kurallar çerçevesinde tartışmayı; sorunları kavga etmeden konuşarak çözmeyi öğrenir.

Voleybola küçük yaşlarda başlayan çocukların zekâsı antrenmanda yaptığı hareketlerle gelişmektedir. Voleybol kursu kötü alışkanlıklardan koruyarak çocukların doğru nefes alıp vermeyi öğrenmesini sağlamaktadır.
Baksetbol Kursu Ankara, Basket, Basket Kursları, Basketbol Çankaya
Baksetbol Kursu Ankara, Basket, Basket Kursları, Basketbol Çankaya
Baksetbol Kursu Ankara, Basket, Basket Kursları, Basketbol Çankaya
Baksetbol Kursu Ankara, Basket, Basket Kursları, Basketbol Çankaya
Baksetbol Kursu Ankara, Basket, Basket Kursları, Basketbol Çankaya
Çankaya'nın Tek Onaylı Basketbol Okulu!

Spor Okulumuz Basketbol federasyonu tarafından standartlara uygunluğu konusunda denetlenmiş ve onaylanmıştır.